2 żywioły

Przydatne podczas koncertów

Gdzie kupować w nienaruszonym stanie płyty winylowe?

Od jakiegoś czasu można zauważyć wzmożone zainteresowanie płytami winylowymi. Ludzie zaczynają na nowo doceniać ich niesamowite brzmienie, jak i sam wygląd takiej płyty, a to oznacza, że fanów tych krążków może jeszcze przybywać. Jedni nastawiają się na kupowanie tylko nowych płyt, które dopiero co zostały wydane, w sklepie są oferowane w folii, a więc mamy pewność, że nikt ich przed nami nie używał i praktycznie powinny one być w nienaruszonym stanie.

Co jednak zrobić, jeśli my także należymy do miłośników płyt winylowych, ale poza nowo wydanymi płytami, chcielibyśmy w swojej kolekcji mieć również stare yty, które zostały wydane lata temu?

Dokładnie się im przyjrzyjmy

Jeżeli chodzi o zakup starych płyt winylowych, to możemy popatrzeć za nimi w antykwariatach, na targach staroci, ale również poszukać wśród prywatnych osób. Jednak w tym wszystkim musimy pamiętać, że płyty winylowe wbrew pozorom są bardzo podatne na zniszczenia, a co więcej samo ich odtwarzanie również negatywnie będzie wpływało na ich stan. Im częściej jakaś płyta winylowa będzie odtwarzana, tym bardziej będzie porysowana, a więc też tym gorszy będzie dźwięk, jaki będzie się z niej wydobywał.

Dlatego też, tak ważne jest to, aby przed zakupem takiej płyty dokładnie jej się przyjrzeć, sprawdzić stopień jej zniszczenia, bo tylko wówczas będzie istniała szansa, że kupimy płytę winylową, która będzie dobrej jakości i która zapewni nam niesamowite doznania podczas jej odsłuchiwania.

Na co zwracać uwagę

Jeżeli na płycie będzie tylko kilka małych rysek, to nie powinniśmy jej tak od razu skreślać. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie ona działała w prawidłowy sposób.

Jednak jeśli jest bardzo zabrudzona, mocno porysowana i widać po niej, że była wielokrotnie używana, to lepiej zrobimy, jeśli zrezygnujemy z takiego zakupu, bo może się okazać, że będziemy tutaj bardzo zawiedzeni. Poza tym musimy pamiętać, że płyta winylowa powinna być płaska, jeśli jest pofalowana, to również możemy być pewni, że nie będzie ona odtwarzana tak jak być powinna, a więc nie będzie także wydawała odpowiednich dźwięków. To oznacza, że na zakup starych płyt winylowych powinniśmy poświęcić naprawdę sporo czasu, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy taką, która faktycznie dostarczy nam niesamowitych doznań muzycznych.

Warto zobaczyć jakie mamy możliwości, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli kupujemy stare płyty winylowe, które mają już swoje lata. Nie mniej, warto się za nimi rozejrzeć, bo z pewnością będą one miały swój niepowtarzalny charakter.