2 żywioły

Przydatne podczas koncertów

Soundbar, czy kino domowe – co wybrać?

Zamiast iść do kina wolimy zaszyć się w domowym zaciszu i tutaj oglądać nowości oferowane przez producentów filmowych? Jednak żeby takie oglądanie filmów dostarczało nam odpowiedniego dreszczyku emocji, powinniśmy zadbać o to, aby dźwięki, które będą tutaj do nas docierały, były jak najbardziej zbliżone do tych, z których możemy się cieszyć korzystając z oferty kin. To też oznacza, że powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt do odtwarzania dźwięków, który da nam pewność, że zawsze będziemy mogli się wczuć w klimat, a co więcej będziemy mogli się poczuć tak, jakbyśmy sami uczestniczyli w danej akcji.

Co wybrać?

Wiele osób staje przed dylematem czy powinni wybrać kino domowe czy może wystarczy zainwestować w dobrej jakości soundbar. W pierwszym przypadku mamy zestaw, który będzie dość mocno rozbudowany, a to oznacza, że będziemy mieli kilka głośników, które powinny być rozstawione w różnych miejscach pokoju, tak abyśmy mieli wrażenie, że dźwięk nas otula i dociera do nas praktycznie od każdej strony.

Jednak żeby rozstawić głośniki w odpowiedni sposób, musimy mieć do tego odpowiednio dużo miejsca. Jeśli go nie mamy, może się okazać, że lepiej sprawdzi się u nas soundbar.

Nie dość, że zajmuje mniej miejsca, a więc idealnie sprawdzi się nawet na małej przestrzeni, to dodatkowo oferuje nam świetną jakość dźwięku, dzięki wbudowanym głośnikom, które są zróżnicowane, a więc pozwalają nam na odtworzenie dźwięku każdego rodzaju.

Co jeszcze zyskujemy?

W przypadku kina domowego musimy się liczyć ze sporą ilością kabli, które będą widoczne i dla których trzeba będzie znaleźć miejsce.

Jeśli zdecydujemy się na soundbar, postawimy na minimalizm, a to oznacza, że nie będziemy musieli się martwić nadmierną ilością przewodów. W razie czego możemy skorzystać również z zestawów bezprzewodowych, a więc problem przewodów leżących na podłodze będziemy mogli całkowicie wyeliminować.

Dla uzyskania lepszych basów możemy wybrać soundbar, który będzie miał wbudowany subwoofer, a to oznacza, że będziemy mieli mniej elementów, które będzie trzeba utrzymać w czystości, co dla niektórych również może mieć spore znaczenie. Warto pamiętać, że o ile przy dużej przestrzeni, w której dźwięk będzie musiał pokonywać długą drogę, lepiej sprawdzi się zestaw kina domowego, o tyle w małej przestrzeni świetnie poradzi sobie soundbar.

Oferuje on dobrej jakości dźwięk, a jednocześnie zajmuje znacznie mniej miejsca, bo też nie będziemy potrzebowali tutaj tak wielu różnych elementów.